طريق مهرورزي!!!

از برخورد با اوباش، تا زدن دختران

برخورد جنجالي نيروهاي انتظامي در ميدان هفت تير - دوشنبه 31 اردیبهشت 1386 [2007.05.21]

طريق مهرورزي!!! 

انتشار عکس ها وفيلم هاي ويدئويي تکان دهنده از برخورد نيروهاي انتظامي مجري طرح امنيت اجتماعي وبرخورد با آنچه بدحجابي مي نامند در حالي ادامه دارد که يکي ازواحد هاي شوراي امنيت ملي با ارسال نامه اي به روزنامه ها، آنان را انتقاد به طرح موسوم به امنيت اجتماعي منع کرده است.

به اين ترتيب، انتقاد کردن يا بررسي زواياي طرحي که هم اکنون نگراني بسياري از زنان را درهنگام عبوردر مکان هاي پرتردد شهر مضاعف کرده است، ازدسترس مطبوعات به دور خواهند ماند. طي روزهاي گذشته چند فيلم کوتاه تلفن همراه در مورد زني درحال کشيده شدن روي زمين يا لگد زدن مامورين به يک دختر، همراه با عکسي شده است که کانون زنان ايراني از چهره خون آلود دختري که بعداز تذکر نيروهاي انتظامي درميدان هفتم تير مورد حمله آنان قرارگرفته بود، منشتر کرده است. فيلم ها وعکس هايي که با تلفن هاي همراه گرفته شده اند، طي هفته هاي گذشته با قرارداده شدن روي وب سايت هايي مانند يوتوب و وب لاگ هاي متعدد، انتشار گسترده اي پيدا کرده اند. به گونه اي که گزارش چند هفته پيش بي بي سي از تهران، فرانسيس هريسون گزارشگر اين شبکه درتهران با يکي ازاين ويدئوهاي تکان دهنده آغاز مي شود.

سايت کانون زنان ايران که به مطالب حوزه زنان مي پردازد درخصوص درگيري ميدان هفت تير نوشته است: "صبح و عصر(يکشنبه) در پي اجراي طرح مبارزه با بدحجابي تعدادي از ماموران وي‍ژه اين طرح با دختران جوان درگير شدند. به گفته شاهدان عيني، ماموران سعي در دستگيري و بازداشت اين زنان داشتند و با مقاومت آنان چند تن از مردان حاضر در ميدان هفت تير نيز با ماموران به بحث پرداختند."

يكي از مغازه داران ميدان هفت تير به کانون زنان ايران گفته است: "ماموران زن به سه دختر25 تا 30 ساله در باره حجابشان تذكر دادند، اما اين تذكر با لحن تندي انجام گرفت كه باعث برانگيختن واكنش آنها شد."

يك پليس زن سعي داشت با كشيدن دست يكي از دختران سعي در سوار كردن او به ماشين داشته باشد، اما او حاضر به سوار شدن نبود. مامور مرد هم با پاي خود به ساق پاي زن جوان زد. اين ماجرا باعث دخالت مردم شد. اين سه زن سرانجام توسط حاضران در ميدان هفت تير از صحنه خارج شدند و با يك ماشين سمند از صحنه دور شدند.

آنها در حالي سوار ماشين شدند كه لباس هايشان در جريان درگيري پاره شده بود و ديگر حجابي بر سر نداشتند. يكي از رانندگان تاكسي خطي نيز در باره درگيري صبح ديروز در ميدان هفت تير به "کانون زنان ايران" گفته است: "امروز صبح هم ماموران با رفتار تندي دختر جواني را به دليل بدحجابي كشان كشان سوار خودرو نيروي انتظامي كردند و با خود بردند. فرياد هاي اين دختر جوان اعتراض هاي مردم را نيز برانگيخت."

به گفته او در درگيري بعد از ظهرميان مردم و پليس مادر و دختري كه از سوي ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند در حالي كه صورت خونيشان را به ماموران پليس نشان مي دادند در اعتراض به اين نوع برخورد روسري خود را از سر برداشتند." گفته مي شود اين مادر و دختر با موبايلشان مشغول فيلم برداري از برخورد خشن پليس با زنان بودند.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید