مشارکت

شاید اگر خوب به مردم پیرامونمان بنگریم در رابطه با شرکت در انتخابات به سه گروه کلـی برخواهیم خورد:

گروه اول: گروه بی تفاوت ها، کسانی که ارتباط کمتری با امور سیاسی دارند؛ یا اصولا نمی خواهند داشته باشند.

گروه دوم: گروه دنباله رو ها، کسانی که مطیعانه مطامع و نظریات بعضی اشخاص خیلی خاص را به اجرا می گذارند.

گروه سوم: گروه فعالان، کسانی که به طور مثبت نسبت به فعالیتهای سیاسی واکنش نشان می دهند و نه تنها در رای دادن شرکت می کنند بلکه پس از انتخابات نیز پیگیر اجرایی شدن شعارهای کاندیدا یا کاندیداها یا خواسته ها و نظرات خویش با روشهای دموکراتیک هستند.

گاه اگر گروه سوم به بی ثمری رای داده شده خود برسد ممکن است به سرنوشت گروه اول دچار شود و یا ممکن است گروه نخست در شرایط خاصی از این حالت خارج شود و در دیگر طبقه بندیها جای گیرد که نهایتا با ترکیب گروهها گروه بندی های جدیدی را رقم می زند.

 اما خصلت گروه دوم در کشور ما ... ترجیح می دهم سخنی نگویم .

 حالا شما جزء کدام طبقه محسوب می شوید و واکنشتان نسبت به این انتخابات چگونه خواهد بود؟؟؟

 

مشارکت

/ 4 نظر / 7 بازدید
کارگاه نمدمالی

سلام خانم ِ آقای حمید[چشمک] ............. ....بار دیگر ، روزنگاری های ناصرالدین شاه ! شنبه 3 جمادی الاولی 1288 هجری قمری امروز دستور دادیم عکاس باشی به دربار آمده ، ترتیب ما و خاتون کوچیکه را بدهد ( نه ، اشتباه شد ، مقصر هم این خودنویس پارکِرِ( PARKER ) پدرسوخته است که ابوی مرحوم هبه فرمودند! پاک هم نمی شود لاکردار! ) نه ، ترتیب فوتو کردنِ ما و خاتون را بدهد. آمد ، داد ، رفت. اِی بَدَک نشدیم! فی الفور امر کردیم در جراید و سَنایِت [ سلطان ، سایت را این طور جمع می بستند! ] بچسبانند و به رعیت حقنه کنند که ما هم از این کارها بَلَتیم!

امیر تقی زاده فرتاش

سلام از اینکه سر زدید ممنونم ! ولی از مشکل نقل قول استاد فرزانه علامه مصباح که از شاگردان بارز مرحوم آیت اله بهجت(ره ) بوده انند به اصل مطلب ایرادی وارد نمی شود. چرا خود را اسیر حب و بغض که آوارگی دل در دام شیطان است مبتلا می کنیم ! آیا سزاوار است سلیقه های شخصی مانع حتی نقل قول ساده از سیره عملی خوبان شود.... نقد و انتقاد دوستانه انشااله فتح باب نزدیکی قلوب حتی از راه دور خواهد شد. مشتاق دیدار ! با تشکر amir215.persianblog.ir madinatonnabi.persianblog.ir

امیر تقی زاده فرتاش

سلام برادر عزیز ! ما هم در مطلب معیارهای انتخاب از نظر مقام معظم رهبری به آقای دکتر محمود احمدی نژاد باشد حرفی به میان نیاوردیم و یا در تخریب کاندیدای دیگر عکسی نزدیم ولی این وبلاگ دیدگاههای شخصی بنده حقیر می باشد و منع قانونی از انعکاس نظرات نمی باشد. و ارائه تحلیل و مصداق شناسی از وظیفه ذاتی و رسالت این وبلاگ شخصی میباشد. و امیدوارم سایر دوستان بجای تخریب چهار ساله مدیریت آقای احمدی نژاد به طرح نقاط قوت ! دوره مدیتی بیست و چهار ساله (نخست وزیری /سازندگی و اصلاحات ) که هم قیچی دستنان بود و هم ریش ! بپردازدید. و فقط آشفتگی ورشد بیمارگونه اقتصاد / رشد قاچ گونه اقازاده ها / رانت خواری و فساد اداری / رشد نرخ بیکاری و تورم / عدم جرات در دفاع از منافع ملی و سر تعظیم به بیگانه/ جاسوس پروری و فروش اطالاعات کشور به بیگانه / ترویج آزادی و ولنگاری در مطبوعات و خدشه بر اعتقادات مسلم ... و هزاران برگ مصحف دیگر در کدام مدیریتها بوده فراموش نشود... و فقط به بیان عملکرد خودم بپردازیم ملت راه صواب را از ناصواب تشخیص خواهد داد . چرا که میزان رای مردم است نه فشار و تخریب چهره های مردمی و خادم ! با تشکر amir

كدخدا

من جزو گروه چهارم هستم [بغل][نیشخند]