مقبولیت عام...مقبولیت خواص

بیش از یکصدو ده روز از حماسه مردمی و تقلب .....ی بیست و دوم خرداد می گذرد، گذشت تا مقبولیت عام و مردمی حکومت جمهوری اسلامی، که طی بیش از سی سال عمر این نظام، با اغماض ها و چشم پوشی های بسیاری حاصل شده بود به یک شبه و با یک تصمیم نا به جا از بین برود! حضور  مردم پای صندوقهای رای نشان تعلق خاطر آنها به این نظام و مقبولیت آن و همچنین امید به اصلاح حکومت از روشهای قانونی بود، ادامه حضور آنان در راهپیمایی های همراه با سکوت آنان نیز امید آنان به ایجاد اصلاحات در ظرف نظام بود. اما اینها همه نادیده گرفته شد و به خشونتی خونین بدل گشت، این پایان راه نبود، الله اکبر ندای آزادیمان گشت و رنگ سبز نماد آزادگیمان. تا نشان دهیم ایرانییم و آزاده، آزاده ایم و مسلمان. اما الله اکبرمان را هم برنتافتند و غافل از رویش جوانه ها، جوانانمان را با نداهایشان خاموش کردند و به آنان که ایستادند و نمردند وحشیانه، ... تجاوز کردند!!! سپس دگراندیشانمان را یکی پس از دیگری به حصار محبس کشاندند، تا بازیگران نمایشهای نخ نما شده اشان باشند. غافل از اینکه دستان مردم دیگر به حنای آنان رنگ نمی گیرد. تا کار به جمعه پایانی ماه رمضان رسید. وعده گاه سبز راهپیمایی روز قدس بود، شعارها رنگ و بوی تند وتازه ای گرفت تا نشان دهد پاسخ فضای امنیتی، رفتار رادیکال است! 

آنچه نگارنده از نگاه دوباره به حرکت این جریان درمی یابد اینست که اکنون حکومت گران، چه باور کنند و چه نخواهند باور کنند، مقبولیت عام و مردمی این نظام و حکومت به سطح مقبولیت خواص تنزل پیدا کرده است. و به ناچار با دو گزینه روبروست:

یکی اینکه حکومت گران بپذیرند که مشروعیت و مقبولیت امری متافیزیکی یا فلسفی نیست بلکه ریشه در رضایت و مقبولیت عامه مردمان دارد؛ پس با احترام به افکار عمومی و خواسته های جنبش سبز و بزرگان این راه پر امید، راه ثبات، اقتدار، استقلال و توسعه کشورعزیزمان در ظرف همین نظام هموار سازند. 

یا اینکه با عدم پذیرش خواسته های مردم، سعی در ادامه سرکوب، ارعاب یا مشغول نگه داشتن مردم نمایند. نا گفته پیداست که پایان چنین تصمیم تلخی چه خواهد بود...

اما امید آنکه بزرگان با درک این موقعیت، اقدامات اصلاحی خود را به فوریت در پیش گیرند تا ایران عزیز بیش از پیش، از غافله توسعه بشری  وا مانده نشوند.

/ 12 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آیت الله گنجی

درودبر ملت قهرمان ایران که دوست را از دشمن خوب تشخیص دادند در روز قدس وقتی خاتمی و موسوی و کروبی با ماشین مدل بلایشان می خواستند برای خودنمائی وارد مردم شوند مردم با مرگ بر خاتمی -موسوی و کروبی - مثل روبا آنها را فراری دادند

سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

وبلاگ نویس محترم با سلام به اطلاع میرساند سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تاریخ 88/7/8 الی 88/7/18 در مصلای امام خمینی از ساعت 10 صبح تا 20 برگزار می گردد. لذا از شما دوست عزیز دعوت می شود از بخش های مختلف نمایشگاه به ویژه سالن پایگاههای اینترنتی و وبلاگ ها بازدید نمایید. سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

ويسپوران

ديگه عمرن كسي راي بده ... سال ديگه واسه نماينده گان مجلس مي بيني ...

محمد موسوی

سلام یه ذره غر زدم خواستی بیا باهم حرص بخوریم در ضمن به روز شدی خبرم کن

شهریار یار

درود بر حمید عزیز این روزها هر سبزی چشمها را به دنبال می کشد... امیدوارم که این حجم سبز و توهم سبز تبدیل نشود... و به درستی هدایت شود! با آرزوی دنیایی سرشار از صداقت و انسانیت!

سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

وبلاگ نویس محترم با سلام به اطلاع میرساند سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تاریخ 88/7/8 الی 88/7/18 در مصلای امام خمینی از ساعت 10 صبح تا 20 برگزار می گردد. لذا از شما دوست عزیز دعوت می شود از بخش های مختلف نمایشگاه به ویژه سالن پایگاههای اینترنتی و وبلاگ ها بازدید نمایید. سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

جواد

سلام .ممنونم که سر زذی و نظر دادی . [گل] یک سوال : چرا اقای موسوی نسبت به دروغ طرفدارانش( تولد 7 مهر ) اعتراض نکرد ؟ اگر جواب دادید این متن پر اشتباه شما را نقد می کنم تا ببینید چقدر اشتباه دارد . موفق باشید .

جواد

اگر خواستی جواب بدهی به این ادرس بیا . با تشکر

DJ STAR

حتما جهت خرید فیلم دی وی دی 2009 به ما سر بزنید با عکسشون واستون گذاشتیم..از فیلمای ما دیدن کن دوست عزیز