و مکروا و مکرالله والله خیرالماکرین

از روز قدس به این سو فضای مجازی به خصوص صفحه به روز شده پرشین -بلاگ شاهد مطالب متفاوتی بوده است. از صبح روز قدس پرشین بلاگ با سیل وبلاگهای مرتبط با تصاویر م س ت ه ج ن و با عناوین مشابه و تحریک کننده و استفاده از اسم شخصیتهای فیلمهای عامه پسند روبرو بود، امروز نیز با وبلاگهایی با عناوین اصلاح طلبی و مطالب انحرافی و از جنس ادبیات کودتاچیان، به طور مثال وبلاگهای متعددی با همین مشخصات و با نام سید محمد خاتمی ایجاد شده.

در تحلیل این دو اقدام آنچه به نظر می آید در مورد نخست باید بگویم راه اندازی چنین وبلاگهایی دو منظور می تواند داشته باشد یکی سرگرم کردن عده ای به منظور ماندن در خانه، دوم ارزیابی میزان گرایش جوانان به این بازیچه ها!

اما رویکرد امروزشان چهره دیگری از دغل بازی و فریبکاری بود. آنان خسته از  بی نتیجه ماندن رفتارهای قبلیشان اکنون این روش را در پیش گرفته اند.       اما سفارش حقیر به همراهان سبز خود اینست که آگاه باشید و هرگز اسیر دامهای رنگارنگ و متنوع آنان نشوید به جد از تقابل با این گروه ها و اشخاص اعراض کنید و انرژی خود را معطوف به خواسته های مثبت خود کنند نه صرف یکی به دو کردن با نویسندگان بعضا مشترک چنین وب نوشته هایی؛ که تقابل با آنان یکی از همان خواسته هاییست که آنان دنبال می کنند.

اماسخنی هم با آن گروه دارم؛ که "خود" نیک به پیرامون خود قضایای رخ داده بنگرند، نیک بشنوند، آنگاه نیک به نیاتشان و عملکردشان بیندیشند و سپس   به قضاوت بنشیند.

باشد که به مدد حضرت رحمان گشایشی حاصل شود.

امروز طبق نظر آیات عظام منتظری، صانعی، موسوی اردبیلی و حتی مکارم شیرازی سی ام رمضان می باشد!

/ 6 نظر / 14 بازدید
ج یونسی

سلام حمید جان بیشتر از این آبروی صفا و صمیمیت رنگ سبز رو نریزید

ویسپوران

جالب اينجاست كه حتي طرفداران هم ياد گرفتن كه چطوري سياه رو سفيد جلوه بدن

Angel

خدا کسی که رو که گمراهه گمراه تر می کنه این سنت خداست

ارسلان ایرانی /کودتا

سلام حمید جان مرسی که سر میزنی در مورد این مطلب موافقم چون من این مموضوع را توی چت رومها دیدم موفق باشی وب جالبی داری