بگذرد این روزگار

از سفر که برگشتم با مروری بر اخبار کاملا گیج ومتحیر شدم. تحیرم بیشتر به خاطر دادگاهی بود که تحت عنوان دادگاه عاملان اغتشاش های اخیر برگزار می شد. یک طرف محکمه متهمانی بودند که یا خود روزی  زندانیان در بند رژیم شاهنشاهی بودند و انقلابیون آرمانگرا یا مقامات رسمی حکومت جمهوری اسلامی بودند و یا تئوریسین های انقلاب بودند یا روزنامه نگاران نسل امروز. از بهزاد نبوی تا محمد علی ابطحی، از سعید  حجاریان تا احمد زیدآبادی ودیگران.

و طرف دیگر قوه قضاییه، سعید مرتضوی و تیم اطلاعاتی وی که به درستی نمی دانم منتسب به کدام مرجع است، اما بی شک از درون نهاد حکومت است.

اگر خوب بنگریم، در قضاوتی بی طرفانه و از منظر ناظری بی طرف می بینم که هر دو گروه به نوعی از ارکان حکومت بوده یا هستند، حال اگر اینان مجرمند و خاطی، پس وای برانقلابی که اینان برپا کنندگان آن بوده اند و اگر مجرم نیند و از خطا برئ و پاک، پس وای بر حکومتی که فرزندان انقلاب و صاحب منصبان گذشته خود را اینگونه به بند می کشد.

پس بیاییم نیک بنگریم؛ تا نیک بیندیشیم و نیک عمل کنیم؛ واقعه ای که دو سر آن به ضرر انقلاب و نظام هست چرا باید با اینهمه هزینه باز هم دنبال و پیگیری شود؟

/ 7 نظر / 8 بازدید
ن.غ

اشتباه نکنید ملاک حال افراد است بنابر گفته امام راحل دلیل ندارد یک نفر انلابی برنگردد همانطور که در صدر اسلام بعضی از مجاهدین اسلام قاتلین امامان ماشدند

الهام

« سلام قولا من رب رحیم » این پست [گل][گل] ای رهنمای گمشدگان اهدنا الصراط [گل][گل]

بیژن آریا Bijan Ariya

درود بر گرامی همدل. به راستی باید به حال این دولت گریست... در این باره با تو هم اندیش هستم.

حمــــــــــــــزه حمیــــــــــــــــــــــــد

سلام حمید جان من کاملا" موافقم اما یه سری چیزهایی است مثلا من الان پرونده دارم در صورتی که کاری نکردم اونم پرونده سیاسی من 22 سالمه فردا چطور میخوام برم یه جایی سرکار من الان یه پرونده دار سیاسی هستم وقتی که میرن به خانوادت فشار میارن اونارو زیر سوال میبرن اونارو اذیت میکنن و توئ هم زندانی نمیتونی کاری کنی مجبوری ساکت بشینی حداقل به خاطر خواهر و مادرت که ناموست هستن نمی تونی کاری کنی بی خیال دلم خیلی پره بای فعلا" www.hamzehhamiid.persianblog.ir www.deyv_h@yahoo.com

مهرداد

سلام. وبلاگ جالبی داری . ممنون میشم لینکم کنی . http://shabhaye.persianblog.ir/ http://www.assassin6690.blogfa.com/